Bierzące działania stowarzyszenia

Szanowni Państwo.

Drugiego Grudnia odbyło się Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Małopolskiego Związku Bokserskiego po 4 letniej kadencji.

Zebranie było niezwykle burzliwe i spowodowało zmiany we władzach Związku; w Zarządzie i w poszczególnych Komisjach. M.in. na funkcję Prezesa Związku wybrano Pana Czesława Meusa w skład Komisji Rewizyjnej wybrano Prezesa naszego Stowarzyszenia Franciszka Brewczyńskiego.

Dokładniej przedstawimy aktualny składy Zarządu i powierzone stanowiska po ukonstytuowaniu się w/w. Tym niemniej sytuacja boksu nowohuckiego zmienia się na korzyść. Wydaje się, że wszyscy dojrzeliśmy do wspólnych działań na rzecz nowohuckiego boksu.

Dość przepychanek, stawianie na tylko swoją mądrość, nadmierną wiarę w swoje umiejętności.

Musimy wreszcie zdobyć się na przekonanie, że mamy pracować dla boksu a nie dzięki boksowi coś uszczknąć dla siebie.
Ta ostatnia uszczypliwość dotyczy garstki ludzi, ale to właśnie to ona wprowadza w naszą pracę destrukcję.
Dlatego mówimy tym ludziom. A SIO. Chyba, że również dojrzeli.

Franciszek Brewczyński
05.12.12

_____________________________________________________________________

Spotkanie Samorządowców Nowej Huty z Aktywem Now. Stow. Weter. i Sympat. Boksu.

Drodzy,Szanowni Młodzi i Starsi Sympatycy Boksu, mieszkańcy Nowej Huty.

Dnia 15.11.2012r. o godz.17.30 miało odbyć się Spotkanie aktywu Stowarzyszenia z nowohuckimi Samorządowcami. Spotkanie miało na celu….zapoznanie samorządowców z naszymi istotnymi problemami, oraz istotą boksu w ogóle – bowiem w przekonaniu wielu ludzi boks jest dyscypliną sportu, która wymaga dużej agresji w ringu co z kolei przekłada się na agresję pospolitą. Ale tak sądzą laicy tematu. W praktyce jest dokładnie odwrotnie. Udowadnia to życie. Przykłady mówią same za siebie. W czasach kiedy Kluby bokserskie czy sekcje boksu były w każdej nawet najmniejszej miejscowości, chuligaństwo było kilkakrotnie rzadziej spotykane niż dzisiaj kiedy klubów i sekcji jest mało a opieki ze strony tzw. Władz żadnej (prawie żadnej). Posiłkując się innym przykładem z „dnia dzisiejszego”, popatrzmy na 3 tysięczne miasteczko Karlino w którym jedyne co młodzież miała do roboty to szlifowanie bruków. Do czasu, kiedy były zawodnik kick boksu i boksu za przyzwoleniem i z pomocą władz Karlina rozpoczął treningi bokserskie. Było to 4 lata temu. Od tamtego czasu boks rozwinął się tam na tyle, że budowana jest hala sportowa, która będzie również służyła innym dyscyplinom (bo sport idzie również w innych kierunkach) i innego typu imprezom. A w Karlinie jakikolwiek niepokoje to zjawisko incydentalne.

Czy samorządowcy nowohuccy (przedstawiciele 220 tysięcznej społeczności) dojrzeli do sposobu myślenia samorządowców maleńkiego Karlina?

Mamy prawo powiedzieć, że są za nimi daleko w tyle, skoro na zorganizowane spotkanie o którym zostali powiadomieni z dużym wyprzedzeniem przyszedł jedynie Przewodniczący Rady Dzielnicy XV Pan Piotr Serafin – młody człowiek, któremu wydaje się leży na sercu dobro młodzieży Nowej Huty a tym samym całego nowohuckiego społeczeństwa. Z Panem Przew. Serafinem zostały poczynione pewne ustalenia, choć musimy mieć świadomość, że spadamy mu ze swoimi problemami wręcz na biurko.

Telefonicznie zaproponował wcześniejsze spotkanie Przewodniczący Wydz. Sportu Urzędu Miasta Krakowa Pan Tomasz Urynowicz, co zostało oczywiście przyjęte i kol. Brewczyński jako przedstawiciel naszego Stowarzyszenia spotkał się z Panem Przewodniczącym. Na efekty tego spotkania czekamy, choć sama dyskusja ograniczyła się do małej ilości tematów, ale niech by tylko chociaż w jakiś sposób zostały one zauważone i choćby częściowo załatwione, to byłoby nie najgorzej.

Dwa dni przed Spotkaniemrównież telefonicznie swoją absencje zgłosił Pan Cieślik z Dzielnicy XIV zgłaszając gotowość pomocy np. w wypełnianiu dokumentacji związanej z Konkursem Grantowym. Również trzeba powiedzieć – „ dobre i to „
Nazwijmy te trzy wyjątki jako zdarzenia pozytywne, szczególnie jeśli chodzi o Pana Przew. Serafina.

Reasumując całościowo temat pod tytułem „ Spotkanie „, na usta cisną się najgorsze słowa, bo przecież ważna jest również kultura zaproszonych Państwa. Żadna Dzielnica( oprócz oczywiście tych wymienionych ) nie wysiliła się – nawet po spotkaniu – na jakiekolwiek usprawiedliwienie. Jeden z naszych kolegów wyraził się krótkomają wszystkich w d…. .

Szanowni Ludzie Dobrej Woli! Jak należy nazwać postępowanie naszych tzw. Władz Terytorialnych. My zwykli mieszkańcy Nowej huty wybieramy owe władze; w każdej Dzielnicy w ilości ponad 20 ludzi a kiedy np. jako przedstawiciele prawnie, formalnie i absolutnie społecznie pracującego Stowarzyszenia zapraszamy ich na spotkanie to oni, bez słowa, po prostu nie przychodzą. Powtarzamy – ponad 20 ludzi z każdej nowohuckiej Dzielnicy nie ma czasu, nie czuje potrzeby przyjśćna takie spotkanie!

Wątek tego zdarzenia będziemy ciągnąć, tak samo jak lekceważący stosunek do mieszkańców Nowej Huty szczególnie młodzieży. Jeśli zajdzie potrzeba będziemy to czynili w nieskończoność, aż do nowych wyborów.

Aktyw N.S.W.i S.B.
05.12.12

______________________________________________________________________

Odszedł Wielki Pięściarz Władysław Jędrzejewski

…Z 12 / 13 listopada…zmarł następny z naszych wielkich pięściarzy, jeden z najlepszych polskich i europejskich zawodników wagi Ciężkiej. Starsi entuzjaści boksu pamiętają wspaniałe pojedynki naszego Władzia z Tadeuszem Branickim, Zbigniewem Gugniewiczem to z polskich rywali. Z zagranicznych pokonywał Niemca z NRD Degenhatdta, ale żeby było sprawiedliwie Niemca z NRF Krenza, Węgra Budai’a żeby wymienić tylko tych, bo to była czołówka Europejska i Światowa.
Oto skrócony rekord Władysława Jędrzejewskiego:

  • 5cio krotny Mistrz Polski,
  • Brązowy Medalista Mistrzostw Europy,
  • Dwukrotny Olimpijczyk,
  • Ponad 20 krotny reprezentant Polski
  • I wiele, wiele zwycięskich turniejów.

Władziu był postacią samą w sobie. Był nie tylko wielkim pięściarzem. Był znakomitym kolegom, wspaniałym kompanem, nie palącym i nie pijącym.
Dla niego nie było podziału z pośród zawodników na tych z pierwszej drużyny czy z drugiej, na juniorów czy seniorów on dla wszystkich był wiecznie uśmiechniętym kolegom bez jakichkolwiek zapędów gwiazdorskich.
Ten wielki pięściarz, wielki nowohucianin kiedy ciężko zachorował został zapomniany przez wszystkich możnych – oprócz kolegów ze Stowarzyszenia.
Władziu i jego rodzina nigdy nie byli pazerni na pieniądze, nie przypuszczali, że może im braknąć na zwykłe życie z chorobą.
Kiedy wyszedł temat powołania Stowarzyszenia, którego ideą jest reanimacja boksu w Nowej Hucie, Władziu był jednym z pierwszych Członków Założycieli.
On kochał boks, kochał Nowa Hutę.
Czy przynajmniej Nowa Huta odwdzięczyła mu się.

Cześć Pamięci Władysława.

 Tutaj dostępne są wybrane zdjęcia z pogrzebu

_____________________________________________________________

Wszystkich Świętych

Każdego roku 1 listopad jest dla polaków dniem zadumy, powagi. Dniem wspomnień o ludziach, którzy odeszli. Każdy ma swoich bliskich, którzy odeszli.
Dla nas byłych nowohuckich pięściarzy, bliskimi są również koledzy pięściarze – choć często z różnych pięściarskich okresów. Wspominamy ich nie dlatego, że tak wypada, wspominamy ich bo przecież to oni budowali potęgę „ Hutnika „. Z nimi przeżywaliśmy wspólne radości z sukcesów, ale i goryczy porażek. Wspólnie jeździliśmy na mecze, obozy kondycyjne, nawzajem robilismy sobie nawzajem – czasem z wielką pieczołowitością – psoty, kawały, aby później przez lata się z nich śmiać. Wspominamy ich również dlatego, że byli i są chlubą Nowej Huty. To dzięki boksowi Huta była w świecie znana nie tylko z produkcji stali.
Odwiedzając groby kolegów zostawialiśmy plakietki, które na tą okazje nasze Stowarzyszenie rokrocznie przygotowujemy.
Zrobiliśmy też parę zdjęć, które przedstawiamy z niektórych odwiedzonych grobów. Można znależć je w galerii lub klikając tutaj

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>